+1-800-997-1228
اصول EB-5

تابعیت ایالات متحده

چگونه یک شهروند امريكايي بشويم؟

براي تبدیل شدن به یک شهروند امريكايي دو راه اصلی وجود دارد: با شهروند شدن در بدو تولد یا شهروند شدن بعد از تولد از طریق فرآیند قبول تابعیت. برای تبدیل شدن به یک شهروند در بدو تولد، فرد باید در ایالات متحده یا در جايي که حوزه قضايي ایالات متحده است متولد بشود. کسانی که حداقل یکی از والدین آنها در زمان تولد شهروند امریکايي بوده است نیز ممکن است واجد شرایط تابعیت در بدو تولد باشند. اگر کسی در هنگام تولد شهروند امريكايي نشد، پس باید از طریق فرآیند قبول تابعیت در خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) اقدام كند. سرمایه گذاران خارجی که از طریق رواديد برنامه EB-5 اقامت دائم مي گيرند، مي توانند 90 روز قبل از پنجمين سالگرد دریافت اقامت مشروط خود شهروند امريكايي بشوند.

مزایای تابعيت ایالات متحده

مزایای بسیاری برای یک شهروند امريكايي وجود دارد. شهروندان امریکایی حق رأي دارند که غير شهروندان ندارند. نه تنها شهروندان می توانند در انتخابات فدرال رأي بدهند، بلكه ایالات متحده حق رأي در انتخابات ایالتی و محلی را هم به شهروندان محدود کرده است. در برخی موارد، شهروندان از زمان پردازش سریعتر مهاجرت براي آوردن اعضای خانواده خود از خارج از کشور به ایالات متحده بهره مند مي شوند. حتی افرادي كه خارج از ایالات متحده متولد مي شوند، معمولا با داشتن والديني كه شهروندان امريكايي باشند به صورت خودکار شهروند امريكايي محسوب مي شوند. شهروندان همچنين از مزاياي دسترسی به کمک های دولت ایالات متحده هنگام سفر به خارج از کشور نيز بهره مند مي شوند. و با داشتن یک گذرنامه امريكايي، شهروندان امریکایی ممکن است برای سفر به کشورهای دیگري که با ایالات متحده موافقتنامه محلي دارند نياز به اخذ رواديد نداشته باشند. شهروندان دسترسی بیشتري به مشاغل فدرال دارند از آنجا که اکثر سازمان های دولتی کارکنان خود را مستلزم داشتن تابعيت مي كنند. آنها همچنین دسترسی بیشتري به یکی از برجسته ترين آموزش هاي عالی در جهان دارند و می توانند به راحتی واجد شرایط نرخ شهریه دولتي در کالج ها و دانشگاه های دولتی بشوند. در نهایت، شهروندان همچنين شانس بیشتری برای تبدیل شدن به مقامات دفتري منتخب دارند چرا كه تابعيت برای بسیاری از مقامات دفتري منتخب الزامي است.

مزایای تابعيت امریکايي

 • حق رأي
 • آوردن آسان تر اعضای خانواده به ايالات متحده
 • نوزادان شهروندان هم تبديل به شهروند مي شوند
 • دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات متحده
 • امکان یافتن شغل های فدرال بیشتر
 • دسترسی به نظام بهداشت و درمان ایالات متحده

مسئولیت هاي شهروندان امريكايي

تابعیت امريكايي چندین مسئولیت به همراه خود دارد. همه شهروندان امريكايي پذيرنده تابعیت باید سوگند وفاداری یاد کنند. در این سوگند، کسانی که روند قبول تابعیت را طي كرده اند باید سوگند ياد كنند كه: از قانون اساسی دفاع و حمایت كنند، از قوانين ایالات متحده حمایت و دفاع كنند، در هنگام نیاز به ایالات متحده خدمت كنند، و آنها باید به وفاداری به ایالات متحده سوگند ياد كنند. همچنین ممکن است از شهروندان امريكايي درخواست شود كه به عنوان هیئت منصفه خدمت كنند. شهروندان مذكر امریکایی بین سنین 18 و 25 سال بايد در خدمت داوطلبانه نظام، كه به ارتش ذخيره ايالات متحده نيز مشهور است، ثبت نام كنند. همچنين شهروندان پذيرنده تابعیت امريكايي به شرکت در روند سیاسی و حمایت از ارزش هاي تحمل و احترام ایالات متحده تشویق مي شوند. شهروندان امریکایی همچنين موظف به پرداخت تمام مالیات هاي ایالتی و فدرال مي باشند.

مسئولیت هاي شهروند امريكايي

 • سوگند وفاداری
 • امكان خدمت در هیئت منصفه
 • پرداخت همه مالیات هاي محلی، ایالتی، و فدرال
 • ثبت نام در خدمت داوطلبانه نظام

روند قبول تابعیت

اگر یک فرد در ایالات متحده یا از پدر و مادر امریکایی متولد نشده باشد، براي تبدیل شدن به يك شهروند امریکایی بايد از طریق فرایند قبول تابعیت عمل كنند. قبول تابعیت نامي است كه به کل فرایند تابعيت داده شده است که در آن متقاضی باید تمام شرایط قانون مهاجرت و ملیت (INA) را برآورده كند. افراد در صورت برآورده كردن شرايط زير ممکن است واجد شرایط روند دریافت تابعیت بشوند:

 • به مدت 5 سال یا بیشتر مقيم دائم بوده باشند
 • به مدت 3 سال یا بیشتر مقيم دائم بوده و در حال تشكيل پرونده به عنوان همسر یک شهروند امريكايي باشند
 • در خدمات نیروهای مسلح ایالات متحده شرکت كرده باشند

برای به دست آوردن تابعیت, يك متقاضی باید درخواست قبول تابعیت N-400 را به USCIS ارسال كند. در این درخواست، فرد باید با افشای اطلاعات مربوط به سوابق جنایی خود ثابت کند که داراي شخصیت اخلاقی خوب است. در درخواست N-400، افراد همچنين باید اثبات كنند كه حائز شرایط لازم اقامت قبول تابعیت هستند. هزینه این درخواست $595 به علاوه $85 هزینه اضافی برای خدمات بیومتریک مورد نیاز مي باشد. خدمات بیومتریک عبارتند از انگشت نگاري، عکاسی، و یک بررسی پيشينه. با این حال، افراد زیر 14 سال و بالاي 79 سال از هزینه های بیومتریک معاف هستند. زمان پردازش درخواست هاي N-400 بسته به محل USCIS متفاوت است اما به طور معمول به طور متوسط بین 4 تا 6 ماه طول مي كشد. پس از پردازش درخواست N-400، اکثر متقاضیان بايد در یک مصاحبه شرکت و امتحان زبان انگلیسی و علوم مدنی ایالات متحده قبول شوند.

نظر خود را اضافه كنيد

با استفاده از فیس بوک خود یک پیغام بگذارید شرایط استفاده و سیاست شخصی. اسم فیس بوک شما,عکس ; سایر اطلاعات شخصی شما که در معرض عموم در فیس بوک می باشد با گذاشتن این پیغام به اشتراک گذاشته می شود.