+1-800-997-1228
اطلاعات رواديد

روادید H-1B چیست؟

H-1B چیست؟

اجازه کار در ایالات متحده برای شاغلان حرفه‌های تخصصی

روادید H-1B چیست؟

برنامه روادید H-1B این امکان را به کسب و کارهای ایالات متحده می‌دهد که نیروی کار خارجی را که برای کار وارد ایالات متحده می‌شوند استخدام کنند. حرفه‌های تخصصی حرفه‌هایی هستند که به تخصص فنی یا نظری در زمینه‌های تخصصی مانند مهندسی، علوم، برنامه‌نویسی کامپیوتر و حقوق نیاز دارند. روادیدهای H-1B "روادیدهای غیر مهاجرتی" هستند. دارندگان روادید غیر مهاجرتی فقط می‌توانند به طور موقت و برای دوره زمانی مشخص در ایالات متحده اقامت داشته باشند. H-1Bs حداکثر برای شش سال (دوره سه‌ساله) اعطا می‌شوند. در موارد معین، افراد می‌توانند بیش از شش سال را نیز تمدید کنند. روادیدهای H-1B دومنظوره هستند بدین معنا که متقاضیان در حالیکه متقاضی اقامت دائم با نوع دیگر روادید هستند، ممکن است به طور موقت نیز با روادید H-1B وارد ایالات متحده شوند. برای نمونه، متقاضیان روادید EB-5 گاهی اوقات نخست اقامت در ایالات متحده را پیش از شروع فرایند درخواست EB-5 از طریق H-1B دریافت می‌کنند.

دولت ایالات متحده برای تعداد تقاضاهای H-1B که هر سال مورد موافقت قرار می‌گیرد محدودیت قرار می‌دهد. روادیدهای H-1B بر اساس ترتیب زمانی درخواست‌ها رسیدگی و صادر می‌شوند. بنابراین، تقاضاهایی که به خدمات تابعیت و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) پس از تکمیل ظرفیت سالانه ارائه می‌شود پذیرفته نمی‌شوند و متقاضیان بایستی نوع دیگر روادید را درخواست کنند یا تا سال بعد منتظر بمانند. محدودیت فعلی H-1B 000,65 تقاضا است. ظرفیت تقاضای 000,20 جداگانه‌ای برای آن دسته از افرادی که مدرک فوق لیسانس یا بالاتر خود را از ایالات متحده دریافت کرده‌اند وجود دارد. 6800 تقاضا نیز برای متقاضیان کشورهای سنگاپور و شیلی طبق توافق‌نامه‌های تجارت آزاد با این کشورها در نظر گرفته شده است.

سال مالی 2012

 • ظرفیت تقاضای عادی 000,65 سال مالی 2012، در 22 نوامبر 2011 تکمیل شده است
 • ظرفیت تقاضای 000,20 H-1B سال مالی 2012 متقاضیانی که دارای مدرک فوق لیسانس یا بالاتر خود را در ایالات متحده دریافت کرده‌اند، در 19 اکتبر 2011 تکمیل شده است.

 

الزامات H-1B

برای آنکه متقاضیان واجد شرایط برنامه روادید H-1B باشند بایستی الزاماتی را احراز کنند. متقاضیان بایستی ثابت کنند برای زمینه خاصی که در ایالات متحده کار خواهند کرد صلاحیت دارند. متقاضیان H-1B معمولا بایستی حداقل مدرک لیسانس و نیز تمامی گواهینامه‌های تخصصی لازم در زمینه کاری خود را داشته باشند. همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال دارندگان روادید H-1B واجد شرایط افراد تحت تکفل H-4 هستند. افراد تحت تکفل مجازند در مدارس ایالات متحده تحصیل کنند ولی واجد شرایط کار نیستند.

روادیدهای H-1B روادیدهای تحت مسئولیت کارفرما هستند، بدین معنا که کارفرمای مقیم ایالات متحده ملزم است ثابت کند که متقاضی تمامی شرایط H-1B را احراز می‌کند. کارفرمایان ملزم هستند ثابت کنند که استخدام نیروی کار جدید H-1B، ارزش استخدام نیروی کار ایالات متحده را پائین نخواهد آورد. به بیان دقیق‌تر، کارفرمایان بایستی ثابت کنند که نیروی کار H-1B را جایگزین نیروی کار ایالات متحده نمی‌کنند، اینکه نیروی کار H-1B را در محل کار کارفرمای دیگر به کار نمی‌گیرند، و اینکه پیش از استخدام نیروی کار H-1B به دنبال جذب نیروی کار ایالات متحده بوده است. چنانچه نیروی کار H-1B مایل باشد به شرکت امریکایی دیگری منتقل شود، کارفرمای جدید بایستی H-1B جدیدی را درخواست کند. با این حال، قابلیت جابجایی H-1B به افراد امکان می‌دهد بلافاصله پس از ثبت H-1B جدید، در موقعیت کاری جدید مشغول کار شود، به عکس انتظار برای اعلام نظر کامل USCIS.

تقاضای H-1B

تقاضاهای روادید H-1B تحت مسئولیت کارفرما هستند و کارفرما به نمایندگی نیروی کار درخواست را ارائه می‌کند. درخواست معمولا با کمک وکیل مهاجرت ارائه می‌شود. کارفرمایان بایستی فرم ETA-9035 وزارت کار را به عنوان بخشی از تقاضای H-1B تکمیل کنند. مطابق شروط تقاضا، کارفرمایی که مسئولیت کار غیر مهاجرتی را برعهده می‌گیرد متعهد می‌شود دستمزد پرداختی به نیروی کار برابر یا بیشتر از دستمزد رایج باشد. به بیانی دیگر، کارفرما به وزارت کار اعلام می‌کند که دستمزد پرداختی، حداقل به اندازه دستمزد نیروی کار مشابه امریکایی خواهد بود. وقتی LCA تأئید می‌شود، کارفرمایان فرم I-129 را تکمیل می‌کنند که تقاضای نیروی کار غیر مهاجر است. این تقاضا به مرکز خدمات USCIS ارائه می‌شود. این مرکز در مورد ایالتی که دارنده روادید H-1B مشغول به کار خواهد شد صاحب اختیار است. فرم I-797 به کارفرما فرستاده می‌شود و به کنسولگری امریکا که روادید فرد در صورت تأئید تقاضا رسیدگی خواهد شد اطلاع داده می‌شود. چنانچه متقاضیان، تغییر وضعیت را درخواست کنند واجد شرایط باقی‌ماندن در وضعیت کنونی غیر مهاجرتی خود در ایالات متحده هستند و سپس کار خود را از اول اکتبر یا از تاریخ درخواستی در پرونده اصلی H-1B شروع می‌کنند. چنانچه متقاضی در کنسولگری خارج از امریکا درخواست رسیدگی کند، متقاضی روادید H-1B درخواست الکترونیکی روادید DS-160 را از در وب‌سایت وزارت امور خارجه تکمیل می‌کند.

هزینه مبنا برای روادید H-1B، 325 دلار و گزینه گران‌تر رسیدگی 1225 دلار است. گزینه گران‌تر رسیدگی، اختیاری است و نتیجه رسیدگی تقاضای H-1B ظرف دو هفته اعلام می‌شود. کارفرما بایستی 500 دلار بابت هزینه فریب‌کاری و 750 یا 1500 دلار هزینه قانون بهبود رقابت‌پذیری و نیروی کار (ACWIA) را بسته به تعداد نیروی کار در سازمان حامی پرداخت کند. مدت زمان رسیدگی به تقاضای روادید H-1B همانند دیگر تقاضاهای روادید غیرمهاجرتی کار مورد به مورد متفاوت است. با این حال، مدت زمان رسیدگی H-1B بین سه و شش ماه است.

خلاصه روادید H-1B

 • روادید H-1B برای نیروی کار تخصصی
 • تقاضاها
  • I-129 تکمیل‌شده توسط کارفرما
  • DS-160 تکمیل‌شده توسط متقاضی
 • هزینه‌ها
  • هزینه پایه رسیدگی 235 دلار
  • هزینه رسیدگی گران‌تر 1225 دلار (اختیاری)
  • هزینه 750 دلار (توسط کارفرمایانی که شرکت آنها 25 نیروی کار یا کمتر دارند پرداخت می‌شود) یا 1500 دلار (توسط کارفرمایانی که شرکت آنها بیش از 25 نیروی کار دارند پرداخت می‌شود) برابر قانون ACWIA
  • هزینه فریب‌کاری 500 دلار
 • تأئید معمولا 3 تا 6 ماه زمان می‌برد
 • رسیدگی گران‌تر می‌تواند حداقل 15 روز طول بکشد

نظر خود را اضافه كنيد

با استفاده از فیس بوک خود یک پیغام بگذارید شرایط استفاده و سیاست شخصی. اسم فیس بوک شما,عکس ; سایر اطلاعات شخصی شما که در معرض عموم در فیس بوک می باشد با گذاشتن این پیغام به اشتراک گذاشته می شود.